Valamu ja kraanikauss: milliseid valida?

Valamu ja kraanikauss – need väiksed „kausid“ on palju enamat kui lihtsalt santehnika – nad võivad olla elegantsed sisustuselemendid ja määrata vannitoa üldise disaini.

Pinnapealsed valamud

Pinnapealsed valamud mõjuvad nagu skulptuurid. Need valamud on saadaval erineva kujuga ja erinevast materajalist: klaasist, keraamilised, puidust või metallist. Tõstetud valamud võivad tähendada täiskasvanud inimese jaoks vähem kummardamist ja on seetõttu mugavamad, kuid lastel või puuetega inimestel on neid raskem kasutada.

Kuna kraanikausi välispind on eksponeeritud, siis tähendab see ka rohkem pinda puhastamiseks. Kui valid tõstetud valamu, pead selle alla otsima madalamat kappi ning pikemat seinale kinnitatavat või kõrgemat segistit. Kompromissina võib kraanikauss paistma jätta vaid osaliselt, nii et ainult osa sellest ulatub valamukapist välja.

Mööblil kraanikausid

Mööblil valamud ühendavad mööbli ja tualettlaua funktsiooni. Puidust või metallist mööbel moodustavad õhulise aluse puidust, klaasist või kivist tasapinnale. Kui sulle ei meeldi nähtavad torud, vali sahtlitega riiul, et hoida seal virnastatud rätikud, korve või muud.
Süvistav / uputav kraanikauss

Valamulaua sisesed valamud ( näiteks süvistatav valamu/ uputatav valamu) on kõige eelarvesõbralikumad. Portselanist, klaasist, keraamilised või metallist valamud võivad olla ümmargused, ovaalsed või ruudukujulised ja neid saab paigaldada kolmel viisil:

1. Sisseehitatud väljaulatuva äärega valamud asetsevad lihtsalt avas, mis on veidi väiksem kui valamu ise. Veidi väljaulatuv äär püüab kinni veepritsmed.
2. Sisseehitatud valamut, mille äär on allpool valamukapi pealispinda, kasutatakse tavaliselt kivist, kvartsist või tahke pinnakattega materjalist pindade puhul. Valamu ääred ja ümbritseva pinna servad peavad olema täiuslikult viimistletud, et need näeksid välja puhtad ja korrektsed ning neid oleks lihtne puhastada.
3. Integreeritud valamud on valmistatud samast materjalist nagu valamukapi pind. Professionaalsed paigaldajad viimistlevad liitekoha nii, et seda ei ole näha. Need on saadaval ka ehituspoodides.
Seinale kinnitatav valamu

Seinale kinnitatav valamu on hea valik kitsasse vannituppa. Seda saab paigaldada igale kõrgusele ning selle alla jäävat ruumi võib ligipääsuks kasutada ratastoolis inimene või saab seda ruumi kasutada hoiustamiseks. Enamik seinale kinnituvatest valamutest on portselanist.
Jalaga kraanikauss

Jalaga valamud annavad vannitoale vintage iseloomu. Need valamud võtavad vähem ruumi kui suured ja mahukad tualettlauad. Asjade hoiustamiseks vali laia äärega või rätikuhoidjaga mudel. Klassikalise stiili loomiseks vali lihtsam disain.
Fotod: svenskfast.se

 


 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist VANNITUBA|WC

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.