Kuidas kujundada skandinaavia stiilis magamistuba?

Skandinaavia stiil on üks enim armastatud ja tuntud stiil üle maailma tänu kujundamise põhimõttele, mis seisneb ülimas lihtsuses.

Millest alustada? Alustada tuleks ruumi värvitoonist. Skandinaaviapärane interjöör on alati hele. Värvid on neutraalsed – valge, beež ja kõik hele oma erinevates varjundites. Heledad toonid ja magamistuppa pääsev loomulik valgus lubab ka väiksemal magamistoal seetõttu mõnusa ja avarana paista.

Kui värvitoon paigas, tuleb juba keerulisem - sisekujundus. Skandinaavia stiili sisekujundus on lihtne ja elegantne.  Domineerib puhtus ja ilu ning lihtsad, kuid selgejoonelised sisustuselemendid ja mööbel. Enamik skandinaavia stiili põhjamaised disaintooted on suures osas Taanlaste kätetöö, kelle loomingust on võlutud suuremas osas Taani, Rootsi, Soome, Norra ja Eesti.

Skandinaavia stiil ei tähenda päris kindlasti, et peaksid värvidest loobuma: täienda tuba värviliste aksessuaaride, näiteks patjade, pleedide või vooditekstiilide näol. Ja nagu ka interjööre jälgides selgub, siis üha rohkem kohtab skandinaavia sisekujunduses mõningaid domineerivaid värve nagu, hall, must, kollane ja roheline, mida on lisatud interjööri läbi erinevate disainelementide ja tekstiili.

Skandinaavia stiilile omased tekstiilesemed on puuvillasest või linasest kangast ja tihti rahvuslike, mustriliste motiividega, mida kantud üle ka vaibale. 

Element, mida leiab igast skandinaavia kodust, on raamitud seinapildid või mõtteterad. Samuti võid fotodena kasutada põhjamaist loodust. Skandinaavia stiilile on omane ka rohke puidu kasutus ruumis. Kui sul on puitpõrandad, aitab see ruumi tuua sooja ja hubast ilmet. Erinevad korvid tekstiili ja ajakirjade paigutamiseks on põhjamaisele stiilile väga omane.

 

Valgustuses kasuta pigem mitut valgusallikat kui ühte ja ainsat, et luua ruumi hubane ja valgusküllane ilme. Millised kardinad valida? Kardinad hoia minimalistlikud või ära kata neid kardinatega üldse. Kui valid kardinad, vali heledad ja kardinate kangas kerge. Kootud ja heegeldatud pleedid ja voodikatted, on üks osa põhjamaisest skandinaavia stiilist. Skandinaavia interjööris on peeglid igal pool. Need sisustuselemendid on lihtsad kuid praktilised. Nad peegeldavad interjööris valgust ning tekitavad särava ja valgusküllase efekti.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist MAGAMISTUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.