Tapeeditud seinaga saab muuta väga kergelt ja kiirelt kogu ülejäänud ruumi ilmet

Mitte kõik ei armasta ühe värviga seina.

Kindlasti eelistavad paljud meist tapeeditud seina. Tapeeditud seinaga saab muuta väga kergelt ja kiirelt kogu ülejäänud ruumi ilmet.Tapeeti valikul tuleks alustada tapeedi mustri värvidest. Vali tapeet, mis sobituks Sinu ülejäänud kodu stiiliga. Kuna kunstlik valgus ja päikesekiirgus mõjutavad värvitoone erinevalt, tuleks kaupluses tapeete valides arvestada tapeedi värvide erinevusega kodustes tingimustes, kus valgus võib tapeedile langeda teisti.

Et tapeet rohkem esile tuleks, võid jätta ruumis mõne seina tapeetimata ja värvida selle näiteks valgeks. Valge kõrval tuleb kirjumustriga tapeet paremini esile, mis oleks kontrastiks ülejäänud ruumile. 

Kaunis loodusest inspireeritud tapeet fookuseks magamistoa ühes seinas, millelt võetud mustrilise tapeedi taustavärv roheline ja värvitud ülejäänud seinad samas toonis, et tekiks ühtne tervik. Antud mustriga on ühendatud  nii skandinaavialik retro disainmööbel kui modernne mööbel, mida omakorda ühendab erinev tekstiil voodil.

Väga huvitava mustriga tapeet on ühendatud oskuslikult valgete seinapaneelide ja tekstiiliga, mille värvitoon tapeedimustriga ühtib.

Julge sinise ja valge tooniga muster katmas kogu magamistoa seinu. Kirjut mustrit pehmendab hallikas vooditekstiil.

Kaunis lillemustriga tapeet paigaldatud vaid ühte seina. Tapeedil olev muster beežikat tooni, mille tooni leiab kogu magamistoa interjöörist nii tekstiililt kui mööblilt.

 Taas üks huviava disainiga tumeda pinnaga kauni mustriga tapeet vaid ühes seinas toa keskpunktiks.

Heledal taustal lillemustriga tapeet toa keskmeks.

Hubane maakodu stiilis magamistuba, mille seinad kaetud osaliselt seinapaneelide ja tapeediga. Tapeedimustri taustatoon ühildub ülejäänud interjööri värvigammaga. Mustrist võetud rohekas toon on kujunduses kasutatud nii tooli tekstiilidel kui pingil.

Õhus on veidi romantikat. Romantiline roosimuster beežika taustaga tapeedimustril, mis sobitub antud maakodu stiili. Roosimustrit leiab ka kamina kõrvale paigutatud valge tooli istme tekstiililt.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist MAGAMISTUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.