Skandinaavia disain, väärika hoone magamistoas

Magamistuppa sisenedes, tervitab põhjamaine hall toon, mille üldilme hubane ja kutsuv. Kes meist ei tahaks omada sellist magamistuba?

Seintele valitud heledam hall, mille peale aknast langev looduslik valgus muudab tooni veelgi pehmemaks ja hubasemaks. Halli tooniga sobitatud kokku kuldsed seinanupud, valge, sinine ja hall voodipesu tekstiil ja muidugi erinevaid disainvalgustid. Magamistoa nurgas üksik vana valgeks värvitud tool loob tuppa ilmet ja täiustab antud ruumi. Ruumi tervikut aitab kujundada mustriga pikakarvaline vaip.

Kuna pimedaid õhtuid on skandinaaviamaades palju rohkem, leiab ka siit interjöörist mitmed valgustid. Voodipeatsi juures kaks suunatavat kohtvalgustit, mis suurepärased abilised õhtustel raamatulugemistel. Laes õhuline rippvalgusti, mille õhuline muster, tekitab õhtuti seintele kindlasti meeleolukaid mustreid. Lisaks veel aknalaual suunatav lauavalgusti. Aknalauale paigutatud ka väike mägipalm hallis lillepotis, mis lisab veidi rohelust hallide seintega ruumi.

Kas teadsid, et mägipalm on vastupidav õhuniisutaja toalill? Kasvab jõudsalt niiskes keskkonnas ja mitte otsese päikese käes. Sellistes tingimustes puhastab ta aktiivselt õhku.Öökapi asemele valitud kõrge abilaud, kuhu mahutab kenasti ära mõned raamatud ja sisutusdetailid. Seinal elegantne foto, mis sobitub ülejäänud ruumi detailide ja üldilmega. Voodi paremal küljel suur mahukas modernne valge kapp, mis ühildub kenasti ülejäänud skandinaavia disainiga.
Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist MAGAMISTUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.