Omapärase disainiga renoveeritud köök, Kanada suvilas Torontos

Skandinaavia stiil, suvises Kanadas.

Antud maja asub Torontos. Suvila omanikes disainipoodide Mjölki omanikud, kes müüvad Skandinaavia ja Jaapani kunstnike, käsitööliste töid. Algne suvila oli agul räämas, hallitanud ja 70-ndatesse kinni jäänud. Ulatuslik renoveerimine muutis selle hubaseks suvekoduks.Kogu selle maja inspiratsiooni said omanikud oma Soome suvekodust, mida püüti ka antud interjööris edasi anda ja tuua, et tekiks tunne,et nad on oma suvekodus Soomes. Põrandale valitud puitpõrand, mis ühendatud lihtsa ja praktilise mööbli disainiga.

Köögimööbli osal, seinal, puidust taldrikuriiul igapäevaste nõude jaoks, kuhu saab riputada värskelt pestud nõud kuivama. Seinal ka kaks efektset punutist. Eriti suure tähelepanu ja pilgu saab kogu köögis kindlasti betoonist valamu, oma omapärase disaini ja praktilise lahendusega.  Kohtvalgustiks valitud lihtsad retro ilmega ripplambid söögilaua kohale.Heledasse interjööri on lisatud kontrastiks tumesinised toolid. Köögis on veel väga huvitava disainiga pliit/ ahi. Millel vaid üks koht poti või panni jaoks. Igapäevases kasutuses olevad pannid jäetud lausa välja - ja need sobituvad hästi disainelemendiks seinale, kui nendega just süüa ei tehta.


Söögilaua kõrval stiilne pulkadest pink

Selline valik kööki on tehtud seetõttu, kuna köök on ühenduses elutoaga ja nii on köögiosa veidigi eraldatud elutoa osast. Seetõttu on sellel õhulisel pingil, otstarvena osaliselt ka seinana. Samas ei tee antud toode ruumi väiksemas, vaid tänu õhulisusele jätab ruumist avarama mulje. Lisaks on võimalik ka lauasolijatel suhelda inimestega, kes istuvad elutoa osas diivanil. Antud lahenduse puhul ei teki ruumi pimedaid nurki, mis tekiks kindlasti osalise seina loomisel.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: kitka.ca

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist KÖÖK JA SÖÖGITUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.