Millisesse kööki valida sirge köök?

Köök on osa ruumist, mida kasutatakse küpsetamiseks ja söögivalmistamiseks.

Sirget kööki saab paigaldada vaid piiratud pinnaga ruumi. Sellise planeeringu korral paigutatakse kogu mööbel ja integreeritav tehnika ühe seina juurde. Selline köök on väga mugav, kuna suurema osa köögist võib teha söögitoaks, suurendades köögilaua jaoks vajaminevat pinda.

Sirge köögi puhul võid paigutada töökolmnurga elemendid järgnevas järjekorras: külmik, kraanikauss, pliit. Nende vahele paigalda ka töölaud toiduainete lõikamiseks. Sirge köögi korral on seina pind mõõtudega piiratud, mistõttu on soovitav ära kasutada kogu seina pind. Kraanikausi ning pliidi kohale võib paigaldada ka avatud riiulid.

Antud interjööris sirge köök, kus köögimööbel koos tehnikaga ühes seinas. Köögimööbli osas valitud vaid alumised kapid, ülemiste kappide asemel valitud avatud riiulid. Tehnikaseadmete vahele jäetud ka väiksed töötasapinnad, kus võimalus lõikelaual söögi tegemiseks toitaineid lõigata.
Antud köögis on ka väike sahver, kus võimalus täiendavalt säilitada toitained ja seetõttu ei võta need ka köögikappides ruumi. Töötasapinna tagasein kaetud osaliselt valge keraamilise plaadiga, mille vuugivahed täidetud musta vuugiga. Musta tooni leidub veel ka põrandal kui ka söögilaua taga olevatel toolidel.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist KÖÖK JA SÖÖGITUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.