Iittala maagiline Taika kollektsioon tähistab 15. sünnipäeva müstiliste sookurgedega

Eestlaste seas palavalt armastatud Iittala ikooniline Taika kollektsioon tähistab sel aastal 15. sünnipäeva ning selleks puhuks on Haapaniemi loonud uue tumedates toonides ja sookurgi kujutleva mustri.


Haapaniemi sõnul tuli idee uue mustri jaoks tema lapsepõlvest. “Mäletan lapsepõlvest rabamaastikku majesteetlike sookurgede ja vesikuppudega. Selle erilise vaatepildi tugevad värvid sööbisid mällu ning inspireerisid mind.“

Graatsilised sookured tumedal taustal kombineerituna looduse toonidega loovad rahuliku ning müstilise õhkkonna. Tänu sügavmustale taustale joonistuvad need õrnad olendid veelgi filigraansemalt välja.

Uue tumeda mustriga sünnipäevakollektsioonis on kruus, dekoratiivsed minikruusid ning mitmeotstarbelised hoiukarbid. Kruusidel on erikollektsiooni märgistus. Limiteeritud kollektsioon on müügil kuni 2023. aasta augustini.

15 aastat Taika põhjamaises lummuses

Klaus Haapaniemi 2007. aastal Iittala jaoks disainitud Taika (soome keeles „maagia") on Iittala sarjadest üks armastatumaid. Selle omanäolised illustratsioonid jutustavad lugusid, mis viivad kujutlusvõime metsiku põhjamaise looduse ja Soome folkloori saladuste radadele.

Haapaniemi illustratsioonide rikkalik stiil moodustab koos Soome disaineri Heikki Orvola disainitud voolujooneliste ja lihtsustatud vormidega ajatu ning paeluva kollektsiooni.

Taika oli edukas kohe esimesest kollektsioonist alates ja pühendunud fänne nii kollektsionääride kui ka uute austajate näol. Haapaniemi on öelnud, et soovis Taikaga luua rikkaliku tootekollektsiooni, mis ühendab endas mängulise ja müstilise mõõtme ning millel on tugev põhjamaine esteetika.

Kollektsiooni mitmekülgsed esemed sobituvad omavahel hästi kokku. Taika abil saab katta kaunilt rikkaliku laua või tuua fookusesse paar üksikut Taika toodet ning kombineerida neid näiteks Iittala Teema kollektsiooni ühevärviliste nõudega.

Keraamikast alguse saanud Taika kollektsioon on aastate jooksul kasvanud ning pakub nüüd kodu kaunistamiseks ka klaase ja tekstiile. Viimaste aastate uusimad liikmed Taika püsikollektsioonis on käterätikud ning voodipesud.

 

Klaus Haapaniemi


Klaus Haapaniemi (s.1970) on rahvusvaheliselt tunnustatud Londonis tegutsev Soome disainer. Tema disainikäsitlus on mõjutatud loodusest, Soome folkloorist ja kaasaegse nüansiga traditsioonilisest dekoratiivkunstist.

Heikki Orvola


Professor Heikki Orvola (s. 1943) on üks mõjukamaid elusolevaid Soome disainereid. Aastate jooksul on Orvola loodu hulka kuulunud klaasist, keraamikast, malmist, emailist ja tekstiilist töid.

Tekst: iittala /kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: iittala

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist KÖÖK JA SÖÖGITUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.