Mööbli värvimine kriidivärviga

Värvime 1950-ndatest pärit mööblit Annie Sloan Chalk Paint kriidivärviga.

Kindlasti leidub inimesi, kes on teadlikud Annie Sloan Chalk Paint kriidivärvidest, kuid kindlasti leidub ka inimesi, kel puudub kokkupuude antud värvidega.

Räägimegi seekord lähemalt Annie Sloan Chalk Paint kriidivärvidest, mille toodete edasimüüjaks Eestis Vintage Chick, kus poeomaniku Kadri Vileniga tegime ühe armsa koostöö, mille tulemusena sai värvitud mööblit Cream Annie Sloan Chalk Paint kriidivärviga.

Annie Sloan Chalk Paint kriidivärvidel on kodulehel suurepärane valik, et leida oma lemmik toon, millega anda vanale mööblile täiesti uus ilme. Meie valisime tooniks: Annie Sloan Chalk Paint Cream kriidivärvi, kuna ka ülejäänud ruumides leidus sarnast tooni.

Kas teadsite, et Annie Sloani Chalk Paint värvidega ei pea eelnevalt pinda ette valmistama?

See on meie arvates ideaalne kui soovid võtta ette suurema mööbli värvimise. Nii, et lihvimine jääb ära. Siiski tuleks Kadri Vileni sõnul jälgida mööbli puhul seda, et mööbli pind ei oleks rasvane. Näiteks köögis kasutatusel olev mööbel võib olla kaetud köögirasvaga ja see tuleks enne kindlasti eemaldada. Kõik Annie Sloani Chalk Paint kriidivärvid on veebaasil - vesi, kriit, pigmendid. Ülejäänud koostisained on jäetud ettevõtte saladuseks- niiöelda kopeerimise vältimiseks nagu seda võiks võrrelda ka Coca-Cola ettevõtte puhul. Kriidivärvi kulumiskindlus sõltub lõppviimistlusest. Mööbel, kas lakitakse või vahatatakse. Vahad võimaldavad kauneid vanutustehnikaid. Kadri sõnul sobivad vahatatud pinnad hästi kummutitele, mis ei puutu kokku suure hulga veega või näiteks punase veini või siis moosi-mahlaga, sest vahatatud pind on poorne ja pigmenteeruvad toiduained võivad vahale pleki jätta. Annie Sloani Chalk Paint dekoratiivvärviga värvimisel on mitmeid tehnikaid - öeldakse, et üks värv, aga tuhat võimalust. Kui soovitakse värvida moodsat mööblit, tasub värvi veega lahjendada, et see oleks voolavam ja pintslilöögid vajuksid ühtlaseks ning ei jääks näha. Meie kasutasime suurema pinna värvimisel ka rulliga värvimist, et pind jääks ühtlane. Keerukate kohtade puhul on ideaalsed abilised muidugi kvaliteetsed pintslid, mille lahtised karvad ei jääks värvimisel mööblile. Nende kahe mööblieseme värvimiseks väljaspoolt, kulus meil 2l värvi.

Veidi pintslitest

Pintsli valimine sõltub tehnikast, mida soovite kasutada - kui soovite võimalikult siledat pinda, kasutage lamepintslit. Kui aga soovite kasutada näiteks kuiva pintsli tehnikat - eelistage ovaalpintsleid, mille karvad on lõigatud kumeralt. Alati tasub eelistada kvaliteetseid tooteid - kõige tüütum värvimise juures on see, kui peab lahtiseid pintslikarvu värske värvi seest noppima.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: J.Gotta

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ELUTUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.