Elutuba maakodus, kuidas kujundada?

Tänapäevast maakodu iseloomustab eelkõige lihtsus, praktilisus ja hubasus, aga ka romantiline detailirohkus põlvest põlve pärandunud esemete näol.

Seetõttu vanaemade pitsid sobivad maakodusse kui valatult nagu ka päritud või vanakraami turult leitud vana mööbliese. Maakodustiili võluvamaid külgi ongi mööbli, valgustuse, tekstiili ja viimistluse tohutu mitmekesisus, kus kujutlusvõime piiriks on vaid isikupärane originaalsus ja loovus.

Maakodustiili võluvamaid külgi ongi mööbli, valgustuse, tekstiili ja viimistluse tohutu mitmekesisus, kus kujutlusvõime piiriks on vaid isikupärane originaalsus ja loovus. Maakodustiili alaliikidena käsitletakse veel talupoja stiili, Prantsuse maakodu stiili ja Inglise maakodu stiili. Põhjamaa maakodude interjööris leidub kõige enam talupoja stiilis sisustatud maakodusid, mida on ka ilmselt kõige lihtsam teostada. Sisustamisel võid abiks võtta mõne foto, mis tundub kõige südamelähedasem ja mida oled suuteline ka ise järgi tegema.

Milline näeb välja talupojastiilis elutuba maakodus?

Talupoja stiili on lihtne luua. Talupojastiili sobivad hästi kaltsuvaibad, lapitekid ja erinevad puuvillased ja linased kangad, millele käsitööna peale tikitud või heegeldatud. Vanaemade pitsid sobivad talupoja stiili juurde kui valatult nagu ka päritud või vanakraami turult leitud vanad mööbliesemed. Talupoja stiiliga käib kokku laudpõrand ja iseloomulik massiivne, käsitsi tapitud puitmööbel. Maakodustiili võluvamaid külgi ongi mööbli, valgustuse, tekstiili ja viimistluse tohutu mitmekesisus, kus kujutlusvõime piiriks on vaid isikupärane originaalsus ja loovus.

Osaliselt kaetud elutoa seinad heleroheliseks värvitud puiduga juurde lisatud ühele seinaosale kaunis lillemustriga tapeet, mis ilmestab antud ruumi.

Antiikse mööbliga hubane maakodu interjöör.

Tume mööbel tuleb heledate seinte puhul eriti esile. Hele sein suudab jätta ruumist ka avaramat ja valgusküllasemat ilmet.

Pisike võluv elutuba. Suure avara akna puhul pääseb tuppa rohkelt loodusliku valgust. Osaliselt seinas kaunis beež mustriline tapeet, sobitumas ülejäänud mööbli detailidega. Paremal pool seinas väga uhke vana kamin, andmas aimu maja vanusest.

Valgusküllane maakodu elutuba, kauni naturaalse puitpõrandaga. Elutuba kaunistab aegumatu antiikne mööbel. Lambanahkade asemel lisaks hoopis suure mustrilise vaiba, mis aitaks mööblidetaile omavahel paremini ühendada, et tekiks tervik. Kaunis hele maakodu. Hästi planeeritud toa kujundus.

Maakodu seinu katmas kaunis roheline mustriga tapeet. Välja vahetaks kaks sinist vaipa koos diivaniga. 90ndadest pärit diivani asemel sobib kenasti kas retro mööbel või kõige paremini veel antiikne diivan. Kahe vaiba asemel tuleks leida sarnase mustriga vaibad, mis toa eespool.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ELUTUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.