Väikeste korterite, elutoa sisekujundus lahendused

Kui olete väikse elutoa seinavärve valimas, on üks lihtne ja kindel viis, kuidas muuta väike elutuba tunduvalt avaramaks. Värvige seinad julgelt valgeks!


Juurde võib lisada erinevaid sooje toone detailide kaudu, et muuta elutuba hubaseks ja kutsuvaks nii endale kui külalistele. Väiksesse elutuppa detaile valides peaks kindlasti mõtlema nii paigutusele kui hoiustamisele. Mööbli valimisel soovitame valida õhulise mööbli. Näiteks diivanid, tugitoolid võiks olla kõrgemate jalgadega või riiulid täiesti avatud. Nii sulavad detailid ja mööbel antud ruumi ja ruum tundub näiliselt suurem. Suur, lahmakas ilma jalgadeta mööbel võib ruumis liialt domineerima hakata, tehes ruumi näiliselt veel väiksemaks.


Kui vajad elutuppa ka voodit, sest ruumi napib, kuid kõhkled kuidas see kõik võiks välja näha? Vaata järgnevaid väikseid Rootsi kodusid.

Vähe detaile ja oskuslik paigutus annavad ruumi mitmekülgsust- lesi diivanil, maga või kokka. Kõik kolm tegevust ühte ruumi oskuslikult ära paigutatud. (33-ruudune korter)

Valge interjööriga, võluv 36 -ruudune pisike Rootsi korter, kus ühendatud elutuba koos magamisosa, esikuosa ja köögiosaga. Avatud sotsiaalses ruumis on ruumi nii köögilauale, diivanile kui ka voodile. Magamisosas on voodi jalutsis laes kardinapuu, kuhu saab võimalusel kardina ette panna, kui soovi on.

Oskuslikult lahendatud ruumi kujundus, pisikeses 33-ruuduses Rootsi korteris. Kaks suurt akent annavad ruumi imelise valguse nii elutoa, köögi kui magamistoa osale. Kõrgete lagede puhul kasutatud ära kõrgele ulatuvad seinapinnad köögiosas, kus on seetõttu tekkinud suurepärane hoiustamise võimalus. Elutoaosas iga mööblidetaili paigutus suurepäraselt lahendatud. Magamisosa vaheseina taga. 

29-ruudune nutika klaasseinaga, võluv pisike korter Rootsis. Klaasist ja puidust ruudustikuga praktiline sein aitab näiliselt eraldada ruumi elutoa- ja köögiosa magamisosast. Lisaks pääseb  elutoa- ja köögiosas olevast ainsast aknast valgust sel puhul ka magamistoa osale. Elutoa osas hubane õhkkond, kuhu on ära mahtunud väike heleroosa diivan, väike diivanilaud ja pehme vaip.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ELUTUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.