9 tubast lille, mis puhastavad sinu eluruumis õhku

Mida võib leiduda tubases õhus?

Tubases õhus võib leiduda erinevaid toksilisi aineid. Neid leidub värvides (siia alla kuuluvad ka trükivärvid ja erinevad siseviimistluse värvid), kodukeemias (erinevad puhastusained), sünteetilises tekstiilis, sünteetilistes vaipades, sisustuses ja erinevates kodus kasutatavates liimides(seda mitte just igapäevaselt).

Kõik need mürgised ained võivad tuua kaasa ebatervisliku õhu, mis  võivad põhjustada erinevaid sümptomeid alates allergiast, peavalust, pearinglusest jne. Kui otsite võimalusi, kuidas parandada oma kodu siseõhu kvaliteeti, võiksite kaaluda investeerimist ühe või mitme õhku puhastava toalille kasuks.

Laose datlipalm- laose datlipalmi võib pidada efektiivseks õhupuhastajaks puhastades õhust erinevaid toksiine. Taim eelistab pigem kuivemat õhku ja sobib keskküttega ruumidesse. Vajab mõõdukat kastmist ja ei talu seisvat vett.

Lõhnav draakonipuu- püüab õhust kahjulikke aineid, puhastades ruumi õhku. Väga valge või poolvarjuline keskkond (mida triibulisemad lehed, seda enam valgust vajab), kuid hoiduda otsesest päikesevalgusest. Valgus aitab säilitada lehtede erksa värvi.

Lõhnav draakonipuu- püüab õhust kahjulikke aineid, puhastades ruumi õhku. Väga valge või poolvarjuline keskkond (mida triibulisemad lehed, seda enam valgust vajab), kuid hoiduda otsesest päikesevalgusest. Valgus aitab säilitada lehtede erksa värvi.

Kollakas kuldviljakpalm- kuldviljakpalm on üks efektiivseim õhupuhastaja ja -niisutaja, eemaldades õhust ka toksilisi aineid.

Mägipalm- vastupidav õhuniisutaja toalill mägipalm. Mägipalm kasvab jõudsalt niiskes ja mitte otsese päikese käes. Sellistes tingimustes puhastab ta aktiivselt õhku.

Kummi-viigipuu- soovib valget või poolvarjulist keskkonda. Suvel vältida otsest päikesevalgust. Lopsakad lehed niisutavad õhku ja eemaldavad kahjulikke gaase.

Nefroleep ehk toasõnajalg- tuntud taim, mis ei jää õhupuhasta omaduste poolest alla teistele toalilledele. Toasõnajalg nefroleep eelistab pigem kõrgema õhuniiskusega ruume ja vajab külluslikumat kastmist.

Viigipuu (Ficus benjamina)- taim paigutada valgusrikkasse kohta, kuid mitte otsese päikesevalguse kätte. Asukohavahetusi tuleks pigem vältida. Aitab filtreerida ruumi õhku.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ELUTUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.