Loomeinimese kaunis renoveeritud kodu

Kaunis vana renoveeritud maja, kus igas ruumis on näha armastust nii kunsti kui taaskasutatud materjali vastu.


Antud majas on kasutatud ehitusmaterjalina taaskasutatud materjale, et jätta majale väärikas oma vanusele vastav ilme. Sisekujunduses on mööbli osas valik langenud nii antiikmööblile kui tänapäevasele taaskasutusest leiduvale modernsele mööblile, mis värvitud üle vastavalt ruumis leiduvatele mööblidetailide värvitoonile.

 

Maja üks suurimaid ruume on elutuba, kus kaks eraldi diivanitega osa koos diivanilauaga. Toa keskel maja uhkus, vana kaminaga kahhelahi. Ruumi põrandat katab puitpõrand, millele lisavad hubasust, kolm erinevat mustri ja värviga vaipa, mille värvid kattuvad ruumis leiduvate värvitoonidega. Maja ruuduga aknad, originaalid.

 

Elutoast esikusse tagasi minnes jääb teisele poole esikut söögituba, mis on ühenduses suure avara köögiga. Söögitoa seinad valged nagu elutoas. Värvi toodud ruumi läbi tumepruunide mööblidetailide, puhvetkapp, suur söögilaud, toolid, pink ja efektne vana kell. Üht söögitoa seinaosa kaunistamas uhke, kuldse raamiga maal. Söögitoa laud, robustse välimusega vana talulaud, mille ümber kahes erinevas stiilis samast ajastust söögitoolid. Ruumi täiustavad mitmed aknalauale lisatud potililled.

Alumise korruse wc.

Söögituba on ühenduses suure ava kaudu köögiga.

Söögitoa ja köögi vahel asub uks, mida kasutatakse ühe maja sissepääsuna aiasaaduste toomisel aiast, otse kööki.

Köögist leiab eest eritellimusel valmistatud, pärlmutter oliivrohelises toonis, maakodu stiilis köögimööbli, mille käepidemed kuldse tooniga, messingist. Köögimööbli töötasapind marmorist. Töötasapinna tagune sein kaetud osaliselt valge, läikega, metro keraamilise seinaplaadiga. Töötasapinna kohale seinale paigaldatud puidust avatud riiul, kus üksikuid esemeid hoiustatakse. Riiuli alla paigaldatud lisana veel puidust nagid, mis täidavad funktsioonilt siin erinevate söögiriistade hoiustamist seinal. Puidu naturaalne toon, sobib köögis hetkel ideaalselt kokku valgete seinte, keraamiliste plaatide ja oliivrohelise köögimööbliga. Köögimööbliga samas käekirjas lastud valmistada veel pisike sahver, mis asub aknaga seinas, mille juurde ehitatud ka pikk panipaik/pink, kus pererahvas erinevaid köögitarbeid hoiustab. Antud pinki kasutatakse hommikuti ka istumisosana, seetõttu pandud pingile ka mõned padjad ja lambanahk, mis lisavad omakorda ruumi hubasust. Köögi istumisosas lisab efekti vana talulaud, mis igapäevaselt kasutuses söögilauana.

Ülemine korrus on kodu privaatsem osa, kus on mitu magamistuba ja vannituba.

Väheste detailidega avar lastetuba, kus vahvad puidust lelud ja armas mängumaja annavad aimu lapse vanusest. Lapse voodil lisab maakodu hõngu heegeldatud päevatekk.

Esikuosa enne järgmist magamistuba.

Siin magamistoas tuleb esile tekstiil, nii läbi kardinate (William Morris & co tapeedi järgi paju), baldahhiini kui voodipesu. Samuti ei jää märkamatta, vana, värvist puhastatud uks, taaskasutatud mööbel.

Vannitoa seinad osaliselt valge lubikrohviga ja valge keraamilise seinaplaadiga.

Maja keldris asub pesuruum, mille kõik seinad on valged, lubikrohvitud. Pesuruumi ehitatud töötasapinna ja paari kapiga vajalik pesuruumi kapp. Valamu ja töötasapinna alune osa on varjatud tekstiiliga, kus peidus nii pesumasin kui kuivati. Maakodu hõngu lisavad ruumi nii punutud ja puidust detailid.

Maja kõrval asub vana lossihoone, mis osaliselt veel alles. Lossi ühes osas on suur avar ruum, kus omanik hoiab oma maalimistarbeid ja loob kauneid kunstitöid. Lossi teises osas aga hoitakse aiasaadusi. Lossi sisehoovi minnes aga tekib tunne, et oled sattunud kuhugi lõunamaale, nagu Toscana või Provence, see on lihtsalt võrratu. Siin naudib pererahvas päikseliste ilmadega oma tuttavate seltsis mõnusat koosviibimist.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist MAAKODU

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.