Väike, aga armas- idee kuidas sisustada pisikest lastetuba

Iga lastetuba nõuab alati põhjalikku läbimõtlemist ja see tuleks sisustada vastavalt lapse vanusele, et lapsel oleks tore oma toas nii mängida kui arendavaid tegevusi õppida.

 

Kindlasti peaks ühte lastetuppa ära mahutama nii kapp, voodi kui laud ja tool, vastavalt lapse eale. Mida väiksem laps, seda väiksemad mööblidetailid võiks toas olla, et ruumi kasutajal oleks võimalus ise kapis toimetada, ilma, et ta peaks endale appi võtma mõne tooli kõrgemate esemete kättesaamiseks. Samuti võiks toas vastavalt eale olla voodi kõrgus, laua kõrgus ja tool, kus lapsel oleks mugav toimetada, nagu on tehtud siin antud ruumi.


Enne iga toa sisustamist tuleb põhilisem, seinte värv. Vali toon, mis meeldiks su lapsele ja ühtiks põrandaga. Siin toas on seinad värvitud tumesinises toonis, et rõhutada pehmelt ümardatud valget lage ja valgeks värvitud puitpõrandat ja liiste. Et ruum ei muutuks tumeda seinatooni tõttu, siin toas liialt rusuvaks, on seda pehmendatud valge ja helesinise mööbliga. Hubasust toodud sisse helesinise voodipesu, dekoratiivpatjade, valgete kardinate ja pehmete lelude kaudu.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: svenskfast.se

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist LASTENURK|LASTETUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.