Mida vähem seda parem, pisikese lastetoa kujundamine

Iga lastetoa kujundamisel tuleks alustada põhivärvitooni paika panemisest. Loomulikult võid valida värvimise asemel ka kauni tapeedi, kuid siiski soovitaks tapeeti tuua pisikesse lastetuppa ainult ühe tapeeditud seina näol, et pisikese ruumi suurus ei mõjuks veelgi väiksem. Siin  tuleks mängu kindlasti õige värvitooni valimine.

 

Väikse toa puhul võiks jääda siiski heledamate toonide juurde. Tuba ei pea olema valge seinavärviga. Vali näiteks loodusest näpatud liivakarva toon, või heledam beežikas või pruunikas toon, mis sobivad hästi ka pisikesse tuppa ja lisavad ruumi oma tooniga soojemat nooti.


Antud lastetuppa valitud kõikidele seintele soe beežikas toon, mida täiustatud valgete põrandaliistudega. Mööbli osas valitud ruumi samuti sooje toone läbi naturaalse puitmööbli, seinanagi, punutud tooli ja korvide. Lisaks valitud tekstiilide osas puitdetailide kõrvale nii valgeid, halle, kui rohelisi toone, mis omavahel loovad täiusliku kombinatsiooni. Põrandale valitud kogu ruumi ulatuses pehme vaipkate, mis väiksema lapse puhul suurepärane lahendus, kui laps veedab enamuse ajast põrandal mängides. Ja loomulikult ei puudu antud pisikesest toast ka lapse lemmikud pehmed lelud ja raamatud, mis aitavad luua õige hubase õhustiku väikelapse tuppa. Kuid jällegi, mida vähem seda parem.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: svenskfast.se

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist LASTENURK|LASTETUBA

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.