Saaremaa kolm söögikohta, mida kindlasti soovitame külastada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sellest on väga palju aega möödas, millal viimati Saaremaad külastasime. Meenuvad lapsepõlve mälestused, toredast suvest. Selle aja jooksul aga on juurde tulnud palju erinevaid söögikohti, millest esile tooks seekord kolm.
Restoran Castello,  asukoht: Lossi 11, Kuressaare

 

Castello on mõnusa atmosfääri ja suurepärase klienditeenindusega restoran, mis asub Kuressaare südames. Vahemeremaade välimusega restorani välisfassaadi ees on kaunite roosade õitega petuuniad, mis ei jäta külmaks ühtegi suvitajat ega kohalikku.

 

Restorani menüüst leiab nii Itaaliapärased road kui kohaliku Saaremaa toitu. Roogasid on võimalik nautida nii väljas, sees kui ka privaatsemalt sisehoovis, samuti saab erinevaid toite ka kaasa tellida.

 

Pitsamenüüst sai üheks meie lemmikuks Preso dal Mare pizza, kus maitsemeeli ergutasid tomatikaste, juust, tuunikala, krevetid, sinikarbi liha, jalopeno, sibul ja till, mida soovitame kalasõpradel kindlasti ära proovida. Pitsamenüü või pearoa ooteaja vahepeale soovitame kuumal suvepäeval laste lemmikut jahutavat jäätisekokteili tellida.

 

Siia juurde rõhutaks väga klienditeeninduse suurt plussi, väga sooja ja sõbraliku teenindust. Oli väga rõõmustav näha nii sõbraliku ja naeratavat personali, kes tegid restoranis olemise igati meeldivaks.

 
Jäätisekokteil ploomimahlaga

Kui head ja paremat Castellos söödud, tasub teele kaasa osta väga maitsvaid pitsasid.


Rucolana (tomatikaste, juust, tomat, päikesekuivatatud tomatid, oliivid, sibul, rukola, mozzarella)

Castello (tomatikaste, juust, sink, salaami, sinihallitusjuust, jalopeno, küüslauk)

Restoran Hafen, asukoht: Tori 4 Kuressaare

 

Hafen on armas väike Saaremaa restoran, mis asub mere ääres, pisikeses sadamas, kus purjekad ja paadid loovad mõnusa õhkkonna koos restoraniga. Kauni hubase miljööga restoranis valmivad suurepärased hõrgutised, mida lisaplussina saab mereääres nautida.

 

Menüüst leiab nii kohaliku toitu, kui ka midagi eksootilist. Kogu toit, mille seekord menüüst tellisime oli väga maitsev ja igati restorani tasemel. Meie menüü valikus oli seekord eelroaks kala(s)näkk erinevad suupisted koka valikul, kus oli rikkalik kalavalik, mis maitses suurepäraselt. Lisaks võtsime eelroana juurde sekseri erinevate juustude ja suupistetega koka valikul, kuhu lisaks juustule oli lisatud mitmed hõrgud lihatooted.

 

Pearoaks võtsime pardi rinnafilee koorese punaveinikastmega, kuhu juurde valisime värske salati. Part oli võrratult mahlane ja koos värske salatiga ideaalne kombo, mida soovitame väga proovida. Uskuge te ei pettu.

 

Klienditeenidus restoranis kiire ja meeldiv. Ja kui soovite restoranis nautida toitu nädalavahetusel, siis kindlasti soovitab restoran aja ette broneerida, sest kohti ei pruugi lihtsalt õhtuti enam olla.KALA(s)NÄKK

erinevad suupisted koka valikul (sobib jagamiseks kahele)

KALA(s)NÄKK

erinevad suupisted koka valikul (sobib jagamiseks kahele)Pardi rinnafilee koorese punaveinikastmega (G,L)*

Pardi rinnafilee koorese punaveinikastmega (G,L)*


SEKSER

erinevad juustud ja suupisted koka valikul (sobib jagamiseks kahele)

Kuressaare linna sadam

Restoran Monk, Saare maakond, Tallinna 88, Kudjape

 

Kuressaare alguses, linna ääres asub ainus Aasia toidu restoran Monk Restoran, kus Indiast pärit kokad valmistavad suurepäraseid Aasia toidu hõrgutisi. Nii, et kui soovid Aasia toitu süüa ka saarel, leiad selle Auriga kaubanduskeskuse esimeselt korruselt, kus võimalus näha eemalt kuidas sõbralikud India kokad rõõmsate nägudega kokkavad. Siinjuures kiidaksimegi neid nii maitsva toidu eest.

 

Restorani menüüst leiab rikkalik valik erinevaid lihatooteid, nagu näiteks pardilihast valmistatud krõbe mee part, part traditsioonilises India masala kastmes, kevadrullid erineva lihaga, lambalihast valmistatud mahlakad lambaviilud seente ja bambusevõrsetega ja palju muud. Meie menüü valikus oli seekord päris rikkalik, kuid esile tooks valikust kindlasti pardi, mida soovitame maitsta mitmes erinevas toidus, samuti kevadrulle, mis olid väga maitsvad.Kui pole aega restoranis Monk kohapeal süüa, saab toidu mugavalt kaasa osta.


15. Kevadrullid erineva lihaga / spring rolls with mixed meat

14. Kevadrullid pardilihaga / Duck spring rolls

51. Masala part / Masala duck


5. Vürtsikad taevatrummid / Spicy chicken drums

21. Caesari salat kana või lõhega / Caesar salad with chicken or salmon


14. Kevadrullid pardilihaga / Duck spring rolls

15. Kevadrullid erineva lihaga / spring rolls with mixed meat

19. Värske juurviljasalat India juustuga / fresh vegetable salad with Indian cheese


 
Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Johan Gotta

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist KOKKAMINE PÕHJAMAAL

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.