Miks eelistada pehme mööbli restaureerimist uue mööbli ostmisele?

Iga aega näinud pehme mööbel vajab kord katteriidevahetust või suur restaureerimistööd.

 

Kui aga ollakse oma vana diivani kuju ja disainiga endiselt rahul kuid polster ja katteriie vajavad vahetust ei ole vana pehmemööblit veel vaja välja vahetada uue vastu.


Uue diivani ost võib olla rahasummalt palju kulukam kui vana restaureerimine. Kindlasti mõelge enne uue pehme mööbli ostu sellele.


Marko Saarup on sadulsepana töötanud 35 aastat ja selle ajaga omandatud suured kogemused pehmemööbli restoraatorina, mis aitavad tal tagada kliendile tehtud töö kõrge kvaliteedi. Selle aja jooksul on tal tekkinud suur hulk rahulolevaid nii asutuste- kui erakliente. Nende aastate jooksul on saanud uue elu tema käe all vähemalt 50 tigudiivanit ja lugematul arvul muud antiikmööblit.


"On mitmeid diivaneid, mis on käinud minu juures juba 3-ndat korda katteriide vahetuses".

Võtsime ka meie ühel päeval Markoga ühendust, 60-ndatest, Rumeeniast pärit toolid osas, mis vajasid väga proffesionaali abi, et olla taas esindusliku väljanägemisega elutoa interjööris. Need päevi näinud toolid, olid kõvasti saanud vatti istumisosaga, samuti olid lakitud puidupinnad kulunud ja nägid juba ilmetud välja. Esmasel kohtumisel sai toolid hinnatava pilgu restauraatorilt, mis tööd toolidega ette võetakse. Seejärel saime tutvuda kangavalikutega, mille sealt valisime endale meelepärase tooniga kanga. Kanga värv paigas jäi üle puidutooni valimine ja seejärel läksid toolid juba töösse.

Toolid peale restaureerimist.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Scandinavian Home, J.Gotta

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist INTERJÖÖRID INSPIRATSIOONIKS

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.