Maitseka sisekujundusega, oskuslikult läbi planeeritud 58-ruudune korter, mis jätab endast avarama mulje kui võiks arvata

Korteri keskmeks on köök, mis on läbikäidavaks osaks nii elutuppa kui lastetuppa.


Elutoa osa jagatud kahte tsooni. Ühte ossa jääb istumisruum teise aga söögiruum. Istumisosas suur mugav diivan, mis mahub täpselt akna alla kahe elutoa seina vahele. Suure mahuka diivani juurde lisatud põrandale pikakarvaline kohev vaip, mis teeb ruumi üldmulje mõnusalt hubaseks. 

 

Diivani kõrvale mahutatud ka üksik tugitool ja kauni disainiga diivanilaud, mis loovad koos vaibaga ühtse terviku. Diivani vastas söögiruumi osa, kuhu mahutatud suur mahukas laud, mille ümber mahub toolidele istuma kuus inimest. Nii diivanilaua, söögilaua kui ka söögitoolide puidutoon viidud ühte puitpõranda tooniga, mis ülejäänud sisustusdetailide, tekstiili ja seinatooniga moodustavad täiusliku värvide mängu.


Kõige suurem ruum antud korteris on saarega köök, kus lisaks kaunile köögimööblile pakub silmailu ja kodusoojust töötav kamin ja naturaalne puitpõrand. Selles kaunis köögis on tõesti mugav kokata, sest siin saab vabalt ümber köögisaare liikuda. Samuti saab köögist otse suhelda ja kontaktis olla külla tulnud külalistega, kes ehk võtnud külla tulles endale pehmema istumise diivanil.

 

Elutoa hallikat seina tooni on toodud üle ka kööki, kus klassikalise köögimööbli toon valitud tumehalli tooni, käepidemed sinna juurde valitud aga kullakarva. Iga sisustusdetail köögis on maitsekas ja omal kohal. Lähtutud on köögis leiduvatest värvilaikudest, mis loovad koos mööbli ja interjööriga ühtse terviku.

Köögist saab otse ka magamistuppa, mis avatud ukseavaga. Kohati on see lastetoa jaoks halb, sest toidulõhnad jäävad pikemalt lastetuppa pidama. Lastetoa seinatoon kolmel seinal tumesinine, kohati hallika varjundiga. Voodi külgmine seinaosa tapeeditud efektse kosmose tapeediga. Lakke valitud hubane, kangaga PR Home rippvalgusti, mille toon ja materjal ühtib tekstiiliga. Mööbel valitud tuppa valge ja naturaalset puidutooni nagu on põrand. Põrandat katab kaunis heleda mustriga puuvillane vaip, mis aitab toas olevaid üksikuid mööblidetaile liita üheks. Voodil olev lohakal ilmel voodipesu ja tekstiil loovad tuppa mõnusa koduse meeleolu.

Magamistuppa sisenedes torkab koheselt silma jõuline roheline toon. Jõulist tooni pehmendavad valget tooni voodipesu tekstiil, laelamp ja kardinad. Samuti valgeks värvitud puitpõrand, radikas ja valge, peeglitega, lükandustega lamp. Kodusoojust lisab voodikohal seinal olev üksik raamitud pilt, kaks erinevas toonis patja, üksik puidust tool ja puidust nagi.

Esik lumivalgete seinte ja valge puitpõrandaga. Hubasust lisab efektne puidust pink ja jutevaip. Kuna esiku seinad valged,  saab värve esikusse tuua, nagisse riputavate hooajaliste riiete kaudu ja nii on esikus pidevalt erinevaid värvilaike.

Tekst/kujundus: Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist INTERJÖÖRID INSPIRATSIOONIKS

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.