Kromo - Kvaliteetne Skandinaavia sisustus sinu unistuste koju

Minimalistlik, stiilne, põhjamaine disain, just nende märksõnadega saab tutvustada ettevõtet KROMO.

Kuidas aga sündis ettevõte KROMO, räägib meile KROMO sisustuskaupluse esindaja lähemalt.

KROMO ettevõte sündis kahe kogemustega disaineri koostööst. 2006 aastal avati eritellimus- köögimööbli salong Roosikrantsi tänaval. Köökidele lisandusid garderoobid ja vannitoad ning sisustusprojektid täislahendusena. Projektidega tekkis vajadus kvaliteetse ja usaldusväärse meie stiiliga haakuva mööbli järele.

Seepärast hakkasime maale tooma taani kvaliteetbrändi Normann Copenhagen. Nii sai KROMOst Normann CPH ametlik maaletooja Eestis. Hiljem lisandus sellele teine tuntud taani sisustusikoon Bolia.

2019 kolis KROMO avaramatesse ruumidesse Kalamajja Kopli tänavale, kus avasid põhjamaise käekirjaga sisustuskaupluse.

Kui kiiresti teie jaoks mööblimaailmas vahelduvad trendid?

Trendid vahelduvad nagu moodki, pidevalt ja koguaeg. Meie ei järgi uusi moetrende nii tõsiselt, kuna põhiväärtused ei muutu, siis lähtume pigem kliendist ja tema ruumi vajadustest. Mööbel muutub kindlasti innovatiivsemaks ja uuenduslikumaks. Näiteks LED-valgustus ja praktilised, moodsad lahendused furnituuris, kappide sisus jne. Kombineerime funktsionaalseid lahendusi põhjamaise klassikaga ja minimalistliku stiiliga.

Mis teie arvate, kas Eesti inimesed on hakanud aastate jooksul üha enam põhjamaise mööbli vastu huvi tundma?

Huvi põhjamaise stiili vastu on suurem kui kunagi varem. Müüme salongis lisaks Normann Copenhagen´ile ka Bolia, Andersen, Maze ja BENT Hansen´i tooteid. Põhjamaine lihtsus ja minimalism võlub inimesi. See on praktiline ja esteetiliselt ilus. Eks ka põhjamaine stiil vaheldub ja varieerub. Kui ühele meeldivad moodsad vormid ja julged värvid, siis teise jaoks on oluline skandinaavialikud looduslähedased materjalid ja lihtsus. Põhjamaine stiil sobib ju pea iga ruumiga, ja on praktiline ja ajatu.

Kui suur nõudlus on eritellimusmööbli vastu, milliseid mööblilahendusi olete ise saanud oma klientidele soovitada/teha?

Nõudlus on suurem kui jõuame teostada. Erilahenduste järgi on pigem nälg, kuna standardit on palju, kuid see iga ruumi ja inimese vajadusega ei haaku. Köögid, garderoobid, erilahendused väikestes ruumides ja ruumiplaneeringud jne. Meie tööd hõlmavad nii eraisikuid, büroosid kui ka kinnisvaraarendust. Eritellimuslahenduste puhul tööpuuduse üle kurta ei saa.

Meie valikusse kuuluvad põhjamaised ja minimalistlikud brändid.

 
 
 
 
 
 
Normann Copenhagen on taani disainbränd, mis loob originaalseid ja julgeid tooteid,  säilitades sealjuures lihtsa ja moodsa vormi. Nende tootevalikusse kuuluvad ajatud mööbliesemed, silmatorkavad valgustid ning nutikad koduaksessuaarid.  Tooted on läbimõeldud nii vormilt, värvilt kui materjalilt. Olulist rõhku pannakse ka kasutajasõbralikkusele.  Oma 17-ne tegevusaasta jooksul on brändi visioon püsinud sama: tuua disainimaastikule midagi uut. Tänaseks müüakse Normann Copenhageni brändi enam kui 70-s riigis.
Meil on suur rõõm ja au esindada Normann Copenhagen brändi Eesti turul.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bolia disainimeeskond koosneb rahvusvaheliselt tunnustatud disaineritest. Kõik kavandid valmistatakse käsitsi. Enamik Bolia tooteid on disainitud ja toodetud Taanis ning teistes Euroopa Liidu riikides. Bolias hinnatakse sotsiaalset vastutust ning unistatakse jätkusuutlikust keskkonnast. Bränd proovib leida pidevalt uusi viise, kuidas olla loodussõbralikum ja vähem kahjustada keskkonda. Põhiväärtusteks on inimesed, loovus ja kvaliteet.  Bolia toodete puhul on kasutatud vaid kõige kvaliteetsemaid materjale. Disainist õhkab hubast skandinaavia minimalismi ja ehedust.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rootsi kaubamärki MAZE iseloomustab innovaatiline "aeglane tootmisprotsess" ning jätkusuutlikud disainilahendused. Ettevõte rajaneb õiglasele ettevõtlusele ning püüdleb võimalikult väikeste keskkonnamõjude poole, tooted sünnivad valdavalt taaskasutus-materjalist. Disain ja lahendused on ehedalt minimalistlikud ja multifunktsionaalsed ning pakuvad nutikaid võimalusi ka väikese kodu sisustamiseks.

              

        

            

           

 

 

 

 

             Šveitsi kvaliteet, lihtsad vormid ja tunnustatud disain

 

madetostay sündis maailma, kuna loojad pidasid vajalikuks korporatiivsete masstootjate kõrvale rajada ettevõte, mis märkab ja arvestab inimeste tõeliste vajadustega ja käitumisega ning loob esemeid, mida vajame igapäevaseks koduseks kasutamiseks, kuid mille klassikaline ja lihtne disain toetab nende esemete pikaajalist ja jätkusuutlikku kasutamist.  Šveitsi ettevõte, mille asutasid 2017 a. austusväärse kogemustepagasiga ja rahvusvahelise tunnustusega disaineri Peter Wirz ja Carsten Jörgensen ning müügi- ja juhtimisekspert Jürgen Henkel.
 

 

 
 
 
 
 
 
Bent Hansen 

Taani ettevõte Bent Hansen asutati 1948 a. Ettevõte on tuntud meisterliku teostuse  ning kvaliteetse materjalivaliku poolest. Klassikaline disain ja kauakestvad materjalid on olulised märksõnad toodete loomisel. Aeg, paatina ja loomulik kulumine lisab mööblitükile väärtust ja ajatut elegantsi.

Tooteid saab tellida kataloogi alusel.
 
 
 
Kromo Disain OÜ
Kopli 16, 10412 Tallinn
Tel: +372 5164040
Tel: +372 56565333 (salong)
Külasta KROMO e-poodi
  www.kromo.ee

 

Tekst/kujundus: kromo.ee | Scandinavian Home | S.Heinmets, J.Gotta
Fotod: kromo.ee

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist INTERJÖÖRID INSPIRATSIOONIKS

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.