Seinakella valimine maakodu kööki

Seinakella valimine maakodu kööki

Kell köögis on üks väga oluline detail.

See ei ole lihtsalt aksessuaar või dekoratiivne element, vaid ka hea abimees kokkamise ajal. Kella abil saame ajastada oma aega, mil valmib toit.
Me jälgime kellalt aega isegi siis kui sööme köögis hommikust, kiirustades tööle. Kindlasti jälgime me kella ka siis kui meil on tulemas külalised.

Sa ju soovid, et kõik oleks ideaalne ja õigesti ajastatud?

Paljud kindlasti kasutavad käekella või siis telefoni kella jälgimiseks. Kuid kui köögis on ikkagi suur kell, on see mugavam ja pidevalt silme ees.


Miks mugavam?
Sa teed just maitsvat toitu ja su käed on toiduga koos, või puhastad kala või tükeldad liha. Siis saad ju jälgida kella vabalt vaadates seinale kus kell asub.
Kindlasti on paljudel tänapäevastel pliitidel ja ahjudel sisseehitatud digitaalne kell kuid kui toimub elektri katkestus pead alati uuesti ja uuesti kella sättima. Seinakella aga elektrikatkestus ei mõjuta.

Kella asukoht?
Kell peaks olema kohal, kus ta oleks kõigile nähtav. Ideaalis peaks kell olema seinal nii, et veidi pead tõstes silmad sa kella ja näed osuteid.
Image
RUBRIIK MAAKODU
Millise värvuse või suurusega kell valida kööki?

See juba sõltub enda maitse eelistusest. Mida võid aga kella ostmisel jälgida on see, et vaatad interjööris leiduvaid värve ja leiad neist oma lemmiku, ostes sarnase värvitooniga kella.Kellade valik on tänapäeval väga suur, väga palju leiab ka Eesti käsitööliste kauni disainiga kellasid- neile kellele tähendab kell interjööris rohkemat kui lihtsalt seinale pandav ese. Maakodusse sobituvad väga hästi vanad aega näinud kellad, mille väärtus aastatega vaid tõusnud ja tõuseb veelgi. Ja kui sulle meeldivad juba oma maakodus romantilised või vintage stiilis detailid, siis ka selliseid vanaaegsesse interjööri sobituvaid seinakellasid müüakse paljudes sisustuspoodides.

HEAD TEEMAD

Tapeetide värvide ja mustritega mängides on võimalik vastavalt soovile anda ühele ja samale ruumile erinevaid ilmeid.

Õnnelik on see, kui kellelgi on kodus vana puupliit, mis funktsioonilt annab sooja ja samas pakub ka silmailu. Vana pliit on kindlasti aga väärtus omaette. Puupliit on kindlasti ka kaasajal väga...
Tekst: ScandinavianHome
Fotod: Pinterest.com
Liitu uudiskirjaga

VEEL AJAKIRJAS

Sauna eesruumi ideed võivad olla väga mitmekülgsed. Olenevalt korteri või maja sisekujundusest võid kasutada moodsat kujundust või maalähedast ja hubasust loovaid

...

Võiks ju arvata, et tegemist on möödaniku ajaga ja kardinate kasutust köögikappide juures leidub vaid vanaema juures maal, kuid köögivalamu juures kardinate kasutamine ei ole veel kuhugi kadunud....

Linased tekstiilid- alustades käterätikutest, põlledest, linadest. Kõik need detailid muudavad köögiilme hubasemaks, kui ka värvid omavahel sobituvad

Puit on olnud ajast aega kindel, tugev ja kestev materjal. Kõikjal Eestis on säilinud maju, kus ees puitraamides aknad ja uksed, millel vanust juba üle poole sajandi. Puidust avatäited on parema...

Kell köögis on üks väga oluline detail. See ei ole lihtsalt aksessuaar või dekoratiivne element, vaid ka hea abimees kokkamise ajal. Kella abil saame ajastada oma aega, mil valmib toit. Me jälgime...

Detail, mis võiks ühes armsas maakodu verandal ikka olla on pink või iste, kus hea mõnus jalgu puhata või hommikul kohvi nautida.

Tapeetide värvide ja mustritega mängides on võimalik vastavalt soovile anda ühele ja samale ruumile erinevaid ilmeid.

Kindlasti on säilinud majad kus alles sahver, eraldi ruumike köögi kõrval, tavaliselt maja põhjaküljel, kus hea säilitada toiduaineid.

OTSING