Kuidas valida endale toataime?

Alustame valgusest

Ida või läänepoolsed toad on taimedele parimate valgustingimustega. Seal tunnevad end hästi nii täisvarju- kui ka päikeselembesed toalilled. Millist taime aga valida, kui tegemist hämara valgusega koduga? Sel juhul on sobivam õrna tekstuuri ning suurte tumeroheliste ja pehmete lehtedega taimed. Näiteks sõnajalg, begoonia, tõlvlehik, sulgvõhik, havisaba ning roheliste lehtedega draakonipuu ja kummipuu.

Kui kodu aknad vaatavad lõunakaarde, siis tuleks valik teha nende taimede seast, mille lehed on lihakad, nahkjad või kaetud vahakorraga. Samuti sobivad hästi kirjulehelised ning karvade või asteldega kaetud taimed. Kaktuselised, tsitruselised, kirinõges, fuksia, kalanhoe, vahalill ja erinevad sukulendid. Kui päike on väga ere, siis varjuta taimi või tõsta aknast vähemalt meetri kaugusele. Õnneks meie kliimas väga tihti sellist probleemi ei esine.

 

Kuidas kasta?
Pigem tolereerivad taimed kastmata jätmist kui ülekastmist. Kasta siis kui tõepoolest vajalik on. Kindlasti mitte sagedamini. Kastmisvesi peaks olema toasoe ja värske.

Potilillega teel koju
Kui uus toataim välja valitud, jälgi ilma ja paki ta vastavalt poes sisse, et taim jõuaks suuremate temperatuuri kõikumisteta tuppa. Kui õues on külm talveilm, paki taim hoolikamalt sisse. Kuumal suvepäeval aga ära jäta taime pikemalt autosse ega aseta teda kohe lõõmava päikesega aknalauale.
Allolevalt mõned valikud poest, mille hooldus on lihtne ja taimed vastupidavad. Kui Sa aga ei leidnud siit seda õiget, siis tule Hortesesse, sest kohapeal on hetkel suur valik!

KÕRGE LEHTLIILIA Aspidistra eiatior Ilus pikkade, tumeroheliste lehtedega hästi vastupidav taim! Saab kenasti hakkama ka hajusvalgusega kohas. Kasta pigem harvem, kui mullapott on täielikult läbi kuivanud.

TÕLVLEHIK Spathiphyllum Tumeroheline, lopsakate lehtedega ideaalne toataim, mis loob Sinu koju värskema õhu, sest tegemist on Feng Shui taimega aidates puhastada õhku Sinu kodus. Hästi vastupidav, kergesti õitsev ja vähenõudlik toataim. Pigem lasta mullapallil läbi kuivada ja siis kasta. Pigem eelistab sooja tuba. Meie lemmik igal juhul!

ÄÄRIS- DRAAKONIPUU Dracaena marginata Vähenõudlik ja vastupidav taim, mis sobib igasse koju! Lihtne hooldada, kasvab kiiresti ja muutub ajaga pigem ilusamaks. Kasta aastaringselt ja pigem mõõdukalt. Võib-olla just see ongi see?

MONSTERA M. deliciosa Trendikas taim sisekujunduses! Kuid tegelikult ei ole tegemist millegi nii uuega, pigem taasavastatud taim meie vanaema aegadest. Tõeliselt vastupidav taim, mis talub isegi tuuletõmmet ja temperatuuri kõikumisi. Kui on võimalik, siis eelistab valget kasvukohta, aga see ei ole määrav. Küll aga ei talu hästi tihedat asukoha muutust ja eredat lõunapäikest.

SULGVÕHIK Zamioculcas Zamiifolia Hetkel ülimalt populaarne toataim! Taaskord üks parimaid Feng Shui taimi. Hea õnne, jõukuse ja edu taim. Hea stressileevendaja ja aitab õhku puhastada. Taaskord palju hoolt ei vaja, kasta regulaarselt. Kohaneb ka varjulise kohaga toas. Soovitame julgelt!

Tekst: hortes
www.hortes.ee
Fotod:Erakogu

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ILUSAD JA KAUNID AIAD

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.