Talvise juuksehoolduse ABC

Talvise juuksehoolduse ABC

Talvel vajavad juuksed teistsugust kohtlemist kui suvel. Tunned ära, et juuksed vajavad rohkem hoolt, kui need on muutunud hapraks ja kuivaks ning näevad välja elutud. Külmad ilmad ja kuiv soojaks köetud õhk mängivad oma osa selles, et juuksed vajavad rohkem tähelepanu. Ei tohi ka unustada kanda mütsi ning minna õue kindlasti kuivaks kuivatatud juustega.

Juuksemask kord nädalas
Sooja kuiva õhuga siseruumides ja külma õhuga väljas kipub niiskus juustest kaduma. Talvekuudel on juuste niiskustaseme säilitamiseks hea mõte teha iganädalaseid juuksemaske. Rikkaliku koostisega sügavniisutav mask, mis annab uue elujõu ka kõige kuivematele ning ületöödeldud juustele, on ORIBE sügavniisutav mask. Võid selle asemel lisada ka RICH juukseõli peopesale šampooni sisse, et pesemisel anda lisaniisutust juustele. Alternatiivina võid kasutada ka juukseõli pärast šampoonitamist niisketel juustel enne föönitamist või kuivadele juustele sileduse lisamiseks.

Trimmi juukseotsi
Regulaarne juukselõikus iga 6-8 nädala tagant hoiab juuste head tervist ka talvekuudel. See hoiab ära kuivade ja lõhenenud juuste teket. Saad mugavalt broneerida aja juukselõikuseks siin.

Juukseõli ja juustesse jäetav palsam lendlevate juuste taltsutamiseks
Talvisel ajal lähevad juuksed kergesti staatilist elektrit täis, kuna õhk on kuiv ning neil, kes armastavad mütsi kanda, tekib juustesse ka hõõrdumist. Seetõttu saad ennetada üksikute juuste lendlemist kasutades stiliseerimisel juukseõli või juustesse jäetavat palsamit. Kuivadele, elututele ja hapratele juustele toimib eriti niisutavalt Alterna juustesse jäetav palsam.

Kanna mütsi
Alati tuleb veenduda, et juuksed on korralikult kuivatatud enne õue minekut. Seda tuleb silmas pidada mitte ainult külmetuse pärast. Niiskus külmal temperatuuril kahjustab juukseid moodustades jääkristalle ning seeläbi muutes juuksed hapraks ja kuivaks. Mütsi kandmine hoiab juukseid külmakahjustuste eest.

Õhuniisutaja
See on küll ootamatu, ent praktiline nõuanne. Kuna kodudes muutub õhk kütmisel kuivaks, siis õhuniisutaja aitab kuiva naha ja juuste vastu. Võib küll tunduda, et niiske õhk ei mõju juustele hästi, kuid vastupidiselt

 

Tekst: salon+
Fotod: svenskfast.se

 

 

Head teemad lugemiseks

Enim loetud artiklid

"Soovid meie ajakirjas reklaami, siis kirjuta toimetusele"

scandinavianhomeajakiri@gmail.com

Loe ja vaata kõiki artikleid rubriigist ILUNURK

Ideed ja inspiratsioon ei saa kunagi otsa

Kirjuta meie toimetusele

Ajakiri ScandinavianHOME alustas tegevust aastal 2015.