Esik maakodus

Esik maakodus

Esik maakodus

Esimene ruum ka maakoju sisenedes on esik. Esik on iga kodu visiitkaart, mis annab esmamulje ülejäänud eluruumist. Kogu esiku sisustamine sõltub kohe kindlasti ka ülejäänud kodu detailidest ja värvidest. Nendel esikute mõningatel fotodel on näha kuidas värve viidud üle ka teistesse ruumidesse. Jälgi kindlasti seda! Leidub  nii tapeeditud kui ka värvitud seintega esikuid.

Huvitav on jälgida erinevate värvide mänge, mis pandud omavahel kokku sobituma erinevate sisustusdetailidega. Esikutes on näha vanu antiiksed detaile, kaltsuvaipasid, puuvillaseid pitsist kardinaid, lambanahkasid ja laastukorve, mis kõik sobituvad ideaalset just maakodu interjööri. Mõningaid mööblidetailid on ka üle värvitud mööbli värviga.
Image
RUBRIIK ESIK
Avar maakodu esik, kus pilk jõuab otse ka järgnevatesse ruumidesse. Esikus pisike kummut, koos lilledega. Seinas väike raamitud merestiilis detailidega pildiraam, annab aimu pere lummusest mere vastu.
Image
Esikusse sisenedes tervitab kaunis mustriline tapeet, mille kõrval tuleb esile vana valge puidust trepp. Põrandale valitud esikus linoleum, mida kergem puhtana hoida.
Image
Järgnev esik kahel fotol. Esikusse sisenedes jääb silma kirkalik värvidemäng nii trepil kui põrandal. Treppi värve, punast ja kollast viidud edasi ka kööki, kus eemalt paistmas kollased kardinad ja punaseks värvitud toolid.
Image

HEAD TEEMAD

Esimene ruum korterisse või elamusse sisenemisel on esik. Esikus võetakse ära üleriided ja jalatsid. Kui tahame, et meie kodu visiitkaart oleks ilus ja korras,

...

Oled esiku panipaiga ideedele mõtlemas, kuid ei ole veel ettekujutust, mida täpselt sooviks. Siin on mõned nipid ja ideed, millele tasuks pilk peale heita. Ehk

...
Järgnev esik kolmel fotol. Toast esikusse vaadatuna jääb silma osaline roheliseks värvitud sein, mida tasakaalustab heleda mustriga tapeet. Põrandale valitud taas linoleum, seekord pruunika mustiga.
Image
Esikust avaneb vaade kahte erinevasse ruumi. Puidutooni põrand viidud edasi ka järgnevatesse tubadesse, kuid sinna on põrandaks valitud puitpõrand, mis maakodu interjööri sobib alati. Esikus domineerivat rohelist värvi viidud edasi ka söögituppa, kust paistmas roheline mööbel ja rohelise mustriga tapeet.
Image
Esiku parempoolsel küljel viib edasi puidust trepp juba järgnevale korrusele.
Image
Esikusse sisenedes jääb vasakule küljele suur avar aken. Mis hoiab esiku valgetel päevadel alati valgustatuna looduslikust valgusest. Akna juurde radiaatori lähedale lisatud vana pink, millele pehmeks ja soojaks istumiseks asetatud lambanahk. Põrandal lihtne kaltsuvaip, lisamas soojust ja hubasust.
Image
Osaline valgeks värvitud puitsein on kokku sobitatud heleda mustrilise tapeediga.
Image
Istepingi tooni viidud üle pildita raamile. Kasutusele võetud ka armas antiikne abilaud, millel peale pildita raami veel lilled ja küünlajalad. Laua alla aga paigutatud laastukorv tekstiili hoiustamiseks. Tekstiili peale lisatud looma sarved, mis sobituvad antud interjööri väga hästi. Andes hubase maakodu ilme esikusse.
Image
Ühte õigesse maakodusse sobib kohe kindlasti kaltsuvaip. Helesinised toonid vaibal valges esikus, lisavad värvi ja hubasust.
Image
Avar valgusküllane valge esik. Esikusse leitud vana panipaigaga istepink, millel peal pehme lambanahk. Järgneval fotol istepingi vastas oleva esiku osa.
Image
Tekst: Scandinavian Home
Fotod: Pinterest.com
Liitu uudiskirjaga

VEEL AJAKIRJAS

Vanad kinotoolid või teatritoolid on ideaalsed sisustuselemendid oma kodu täiustamiseks. Kindlasti võib aga toolide leidmisega minna aega, kuna neid pole lihtsalt

...

Riietele nagi valimine polegi kõige lihtsam ülesanne, eriti kui soov leida põhjamaist disaini, mis oleks õhuline ja hästi sobituv ülejäänud interjööriga.

Vasakule küljele on mõeldud välisriiete jaoks esiku riidenagi. Paremal küljel seinas puidust redel,võimlemisharjutuste tegemiseks. Samuti võib redelit kasutada

...

Esikusse sisenedes avaneb vaade valgusküllasele eluruumile. Esikuosas väike lagi, mis algab juba peale ukse piidast. Uksest sisenedes paremal küljel suur mahukas

...

Alusta värvitoonist. Põhjamaised esikud on tavaliselt valget tooni või valge tooni erinevate varjunditega. Armastatakse väga ka halli tooni erinevaid varjundeid.

...

Hall paneb teised värvivarjundid eredamalt särama. See värvus on elegantne ja vaoshoitud. Ruumis loob hall rahu ja stabiilsuse tunde. Hallil on palju varjundeid:

...

Esiku porimatt on eriti oluline siis kui esikut katab laudpõrand, laminaat või parkett. Porimatt või vaip pannakse ikka põhiliselt selleks et alumist põrandakatet

...

Stiilsed puidust nuppud ilmestavad esiku seina, sobivad nii riiete kui kottide riputamiseks. Praktilised pilgupüüdjad, mis sobivad igasse esikusse. Puidust nuppe

...

OTSING