Oskus sobitada

Oskus sobitada

Oskus sobitada

Iga ruumi kujundamine on omaette oskus ja mitte alati ei ole kõigil ideid ja mõtteid nende teostuseks. Selleks tulevad appi valmis ideed ja nõuanded, mida teile siin jagame. Tihti kipub esik olema üks väiksemaid ruume  ja seetõttu tuleks esikut planeerides paika panna koheselt mitmed olulised ideed, nii valgustuse, põranda, seinte kui panipaiga osas.

Kui panipaikadeks ruumi ei jätku tuleb leida praktilisi ideid, kuidas neid esikus oskuslikult ära kasutada. Õhulised riiulid, kitsamad seinakapid, erinevad riputuskohad, leia neist ideedest kasvõi üks, mida saaksid oma esiku planeerimisel teostada. Kindlasti on tähtsal kohal põranda planeerimine.


Milline põranda materjal valida esikusse? Kas panna esikusse põrandaplaat osaliselt või tervele koridori osale, et märjad ja mustad jalanõud põranda pinda ei rikuks ja seda oleks mugavam puhastada? Või mõelda muid alternatiive jalanõude osas ja panna koridori samuti laminaat või puitpõrand. Iga põranda valikul tuleb mõelda ka kaugemale.

Milline tuleb ruumi sein? Kas seda katab tapeet või värv? Kas värv või tapeet sobituksid põranda ja ruumi mõeldud detailidega?
Inspiratsiooniks mõned ideed, mis aitavad seda pisikest ruumi planeerida.
Image
RUBRIIK ESIK
Eemalt paistmas lihtne esikuosa. Esikusse sisenedes jääb silma peeglitega lükandustega kapp, vasakule seinale aga nipsasjakestega avatud riiulid.
Image
Suur avar esik. Esikusse sisenedes katab põrandaplaati porimatt. Seinal jalatsite kapp, mille alt mugav koristamisel toimetada.
Image

HEAD TEEMAD

Esimene ruum korterisse või elamusse sisenemisel on esik. Esikus võetakse ära üleriided ja jalatsid. Kui tahame, et meie kodu visiitkaart oleks ilus ja korras,

...

Oled esiku panipaiga ideedele mõtlemas, kuid ei ole veel ettekujutust, mida täpselt sooviks. Siin on mõned nipid ja ideed, millele tasuks pilk peale heita. Ehk

...